شماره تماس مستقیم : ۳۳۱۱۷۷۲۳ ۰۲۱
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

کانتر / تایمر

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

کانتر

کانتر که به آن شمارنده نیز گفته میشود از جمله تجهیزات اتوماسیون صنعتی میباشد که  وظیفه شمارش تعداد رخداد ها و فرایندهای انجام شده توسط یک دستگاه را بر عهده دارد. این دستگاه این ویژگی را ایجاد میکند تا روند شمارش رخدادهای انجام شده با دقت بسیار بیشتری انجام شود. اگر قرار بر شمارش رخدادهای انجام شده توسط نیروی انسانی باشد مطمئنا این شمارش با دقت انجام نخواهد شد و خطای زیای  در حین شمارش رخ میدهد. اما کانتر با دقت بسیار بالای خود احتمال بروز کوچکترین خطایی در شمارش را به صفر میرساند و به همین دلیل نیز امروزه تمامی صنایع از کانتر بعنوان شمارنده رخدادهای انجام شده استفاده زیادی میکنند. کانترها در خط تولید و شمارش بسته بندی های صورت گرفته  و همچنین شمارش تعداد قطعه های عبوری از مقابل سنسور ها استفاده فراوانی دارند. سنسورهایی که بر روی دستگاه های خط تولید نصب میشوند پالسی را به کانتر ارسال میکنند که شمارنده نیز با دریافت این پالس نسبت به ثبت آن به عنوان یک رخداد اقدام میکند.

نکاتی که در هنگام خرید کانتر باید در نظر داشت

در هنگام خرید یک کانتر باید به چندین نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.  از جمله نکاتی که باید در نظر بگیرید میتوان به ولتاژ  تغذیه ورودی، قابلیت ذخیره کردن اطلاعات توسط کانتر، جریان مجاز رله خروجی کانتر، مد های کاری تعریف شده برای کانتر ، قابلیت شبکه کردن شمارنده و در آخر نیز ابعاد آن اشاره نمود.

تایمر

در صنایع برای سنجش و اندازه گیری فاصله زمانی رخدادها از تجهیزاتی استفاده میشود که به آنها تایمر گفته میشود. تایمر در صنایع وظیفه مشخص نمودن زمان در دستگاه ها و تجهیزات را بر عهده دارد و میتواند با دقت بسیار بالا این فاصله  زمانی را ثبت کند. اگر بخواهیم نمونه ای از ساده ترین نوع تایمر را نام ببریم باید به تایمر ساعت کار اشاره کنیم. تایمر از مجموعه کلیدهایی تشکیل شده است که دارای یک سری تیغه های باز و بسته هستند و بعد از آن که برق به قسمت تغذیه آن متصل شد نسبت به برنامه تعریف شده شروع به کار خواهد کرد. عملکرد تایمرها نیز بعد از شروع بکار  اینگونه است که تیغه های باز را میبندد و در مقابل نیز تیغه های بسته را باز میکند. بعد از قطع جریان برق نیز تیغه ها به حالت اولیه خود باز خواهند گشت. تایمر ها به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم بندی میشوند که تایمر با کلیدهای زمانی آنالوگ و دسته دیگر نیز تایمر با کلیدهای زمانی دیجیتال هستند.

نکاتی که در هنگام خرید تایمر باید مد نظر قرار داد

به طور کلی تایمر ها از خروجی رله برخوردار بوده و  در مدل های گوناگونی تولید میشوند که هر یک از این مدل ها نیز مصارف مختلفی دارند. از تایمرهای موجود که میتوانید با توجه به نیاز خود انتخاب و خریداری نمایید باید به تایمرهای آنالوگ، دیجیتال، روزانه، هفتگی، سالانه،‌ دوقلو، ستاره، مثلث و مدل های دیگر اشاره نمود. از نکات کلی که برای خرید هر مدل تایمر باید به آن توجه داشته باشید میتوان به محل استفاده از تایمر، ولتاژ مورد نیاز برای تغذیه، جریان مجاز کنتاکت خروجی تایمر، مدهای کاری تعریف شده، نحوه نصب تایمر، ابعاد دستگاه و همچنین محدوده رنج زمانی اشاره نمود. برای خرید  تایمر در مدل های مختلف و متناسب با نیاز خود میتوانید با دریافت مشاوره از کارشناسان فروشگاه تهران اتوماسیون بهترین تایمر را انتخاب و خریداری نمایید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()