شماره تماس مستقیم : ۳۳۱۱۷۷۲۳ ۰۲۱
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

سنسور نوری

سنسور نوری (فوتوالکتریک)، همچنین به عنوان چشم الکترونیک نیز شناخته می شوند، پرتوی نوری از خود منتشر می کنند که برای تشخیص وجود یا عدم وجود اجسام و تجهیزات یا تغییر در شرایط سطح اجسام استفاده می شود. هنگامی که نور ساطع شده توسط شیء قطع یا بازتاب می شود، تغییر در الگوهای نور توسط گیرنده سنسور نوری اندازه گیری می شود و جسم هدف یا تغییرات سطح آن تشخیص داده می شود. سنسور نوری در زمینه های تولید صنعتی از جمله کنترل مواد، صنایع چاپ و بسته بندی، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، پزشکی و صنایع دیگر بسیار متداول هستند.
بسته به نیاز می توان سنسور نوری را از نوع با یا بدون رفلکتور استفاده کرد. همچنین سنسور نوری در ابعاد گوناگون با عملکردهای مختلف موجود می باشد. سنسور نوری عملکردهای متنوعی دارند و برخی از آنها حتی در محیط های سخت نیز قابل استفاده هستند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

سنسور نوری

سنسور نوری در واقع نوعی از حسگرها می باشد که به صورت الکتریکی کار میکند و اساس کارکرد آن ارسال نور از طریق یک منبع نور می باشد که پاسخ آن را به شکل سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. از سنسورهای نوری برای تشخیص وجود یا عدم وجود و همچنین تغییرات فاصله یک جسم در قسمتی از یه دستگاه یا خط تولید کارخانه استفاده می شود. سنسورهای نوری با ابعاد و کارکرد گوناگونی طراحی و ساخته شده اند تا بتوان بنا به نیاز مصرف کننده از آنها بهره برد.

خرید سنسور نوری

در زمان خرید سنسور نوری باید با توجه به نیازی که دارید نوع سنسور نوری مناسب خود را انتخاب کنید. البته نوع سنسور نوری را با توجه به پروژه شما باید مشخص کرد ولی می توانید در زمان خرید اطلاعات و مشخصات فنی مورد نیاز خود را ارائه دهید تا بهترین سنسور مورد نیاز شما ارائه گردد.

 

فروش سنسور نوری

فروش سنسور نوری در مدل های مختلفی صورت می گیرد. بیشترین فروش سنسور نوری در بخش صنعت تولید محصولات کارخانجات صنعتی صورت می گیرد. از میان فروشگاه های معتبر می توانید سنسور نوری را خریداری نمایید که یکی از آن ها فروشگاه تهران اتوماسیون می باشد.

انواع سنسور نوری

سنسور نوری از انواع سنسور های بدون تماس می باشد و معمولا دامنه ی خوبی هم برای تشخیص دارد. عملکرد سنسور نوری با استفاده از مادون قرمز انجام می پذیرد. سنسور نوری دارای انواع مختلفی می باشد که به صورت سنسور نوری یکطرفه، سنسور نوری دو طرفه و سنسور نوری رفلکتوری می باشد. موارد استفاده از سنسور نوری در بخش نظارت می باشد. در صنعت های مختلفی از جمله هوایی و دریایی می توان از سنسور نوری استفاده های بسیاری کرد. یکی از ویژگی هایی که سنسور نوری دارد و بسیار می تواند کارایی داشته باشد اندازه گیری فاصله اجسام هدف می باشد تا بتوان تغییرات فاصله را رصد نمود. یکی از مثالهایی که در این زمینه میتوان به آن اشاره نمود تغییرات ضخامت یک محصول در هنگام تولید آن می باشد.

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()