شماره تماس مستقیم : ۳۳۱۱۷۷۲۳ ۰۲۱
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

سنسور نوری

سنسور نوری (فوتوالکتریک)، همچنین به عنوان چشم الکترونیک نیز شناخته می شوند، پرتوی نوری از خود منتشر می کنند که برای تشخیص وجود یا عدم وجود اجسام و تجهیزات یا تغییر در شرایط سطح اجسام استفاده می شود. هنگامی که نور ساطع شده توسط شیء قطع یا بازتاب می شود، تغییر در الگوهای نور توسط گیرنده سنسور نوری اندازه گیری می شود و جسم هدف یا تغییرات سطح آن تشخیص داده می شود. سنسور نوری در زمینه های تولید صنعتی از جمله کنترل مواد، صنایع چاپ و بسته بندی، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، پزشکی و صنایع دیگر بسیار متداول هستند.
بسته به نیاز می توان سنسور نوری را از نوع با یا بدون رفلکتور استفاده کرد. همچنین سنسور نوری در ابعاد گوناگون با عملکردهای مختلف موجود می باشد. سنسور نوری عملکردهای متنوعی دارند و برخی از آنها حتی در محیط های سخت نیز قابل استفاده هستند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

سنسور نوری

سنسور نوری در واقع نوعی از ردیاب ها می باشد که به صورت الکتریکی نور را به شکل سیگنال الکتریکی در می آورد. در سنسور نوری علاوه بر نور، تغییرات نوری نیز موثر هستند. از سنسور نوری در بسیاری از دستگاه های کوچک و بزرگ استفاده می شود مانند لامپ که در زمان تاریکی خود به خود روشن می شود.

خرید سنسور نوری

در زمان خرید سنسور نوری سعی کنید از انواع سنسور نوری با قدرت تفکیک بالاتر پرتوی نور بهره ببرید. البته کارایی سنسور نوری را با توجه به سازه ی شما باید مشخص کرد ولی می توانید در خرید سنسور نوری با کیفیت بالا اقدام کنید که بتوانید دستگاهی با کیفیت خوب داشته باشید.

فروش سنسور نوری

فروش سنسور نوری در مدل های مختلفی صورت می گیرد. بیشترین فروش سنسور نوری در بخش صنعت رباتیک صورت می گیرد. از میان فروشگاه های معتبر می توانید سنسور نوری را خریداری نمایید که یکی از آن ها فروشگاه تهران اتوماسیون می باشد.

انواع سنسور نوری

سنسور نوری از انواع سنسور های بدون تماس می باشد و معمولا دامنه ی خوبی هم برای تشخیص دارد. عملکرد سنسور نوری با استفاده از مادون قرمز انجام می پذیرد. سنسور نوری دارای انواع مختلفی می باشد که به صورت سنسور نوری یکطرفه، سنسور نوری دو طرفه و سنسور نوری رفلکتوری می باشد. موارد استفاده از سنسور نوری در بخش نظارت می باشد. در صنعت های مختلفی از جمله هوایی و دریایی می توان از سنسور نوری استفاده های بسیاری کرد. یکی از ویژگی هایی که سنسور نوری دارد و بسیار می تواند کارایی داشته باشد اندازه گیری پرتو ها توسط سنسور نوری می باشد که می تواند بسیار دقیق تر کارایی داشته باشد. مثال ساده ای از سنسور نوری در بالابر هایی است که در اغلب رستوران ها و فروشگاه ها می توانیم نمونه های آن را ببینیم.

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()